obrazek herbu obrazek z nazwą Gminy Słupii
| Czcionka: | Kontrast |
Obrazek linku do kontaktu
Jesteś tutaj:
Wyświetl kalendarz na poprzedni miesiąc marzec 2019 Wyświetl kalendarz na następny miesiąc
Pn Wt Śr Cz Pt So N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031


AKTUALNOŚCI

GMINA - AKTUALNOŚCI - NAJNOWSZE

Obrazek
Data dodania: 20/03/2019
Wybory sołeckie na terenie gminy Słupia   W okresie od 25.03.2019 r. do 12.04.2019 r. w Gminie Słupia odbywać się będą zebrania wiejskie, na których mieszkańcy wybiorą Sołtysów wsi i Rady Sołeckie....
więcej
Obrazek
Data dodania: 20/03/2019
Wójt Gminy Słupia przypomina o obowiązku posiadania zaświadczenia o możliwości przeprowadzenia instalacji wolnym kanałem wentylacyjnym które uzyskuje się od firm świadczących usługi kominiarskie. Nadmieniam iż Gmina 2018 r przeprowadziła rozeznanie rynku w wyniku którego najtańs...
więcej
Obrazek
Data dodania: 20/03/2019
Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej w Krasocinie będąc partnerem Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach w realizacji projektu "Być świadomą kobietą - wsparcie profilaktyki raka szyjki macicy poprzez działania zachęcające kobiety do badań profilaktycznych" Zapraszamy na spotkania edukac...
więcej
Obrazek
Data dodania: 05/03/2019
Ankieta preferencji przewozowych pasażerów w województwie świętokrzyskim. ...
więcej

GMINA - GALERIA

szkolenie
Dodane: 2019-01-10

AKTUALNOŚCI KULTURALNE

Obrazek
Data dodania: 13/03/2019
Klub seniora jest miejscem spotkań dla osób starszych. Nasi seniorzy to osoby pogodne, ciepłe, pełne wigoru i otwartości na kontakt z drugim człowiekiem. Podczas wtorkowego spotkania tj. 12.03.2019 r. zadbaliśmy o piękno i urodę naszych klubowiczów. Gościem specjalnym Seniorów ...
więcej
Obrazek
Data dodania: 08/03/2019
3 marca 2019 r. w lokalu „Camelia” w miejscowości Lubachowy odbył się Gminny Dzień Kobiet. Celebrowanie tego święta każdego roku to już tradycja lokalna, a Panie tego dnia były honorowymi gośćmi, które wyglądały tego  wieczoru nadzwyczaj elegancko. Nad przebiegiem uroczystośc...
więcej
Obrazek
Data dodania: 06/03/2019
Międzynarodowy Dzień Kobiet to święto, które obchodzimy 8 marca.. Celebrowanie tego święta każdego roku to już tradycja lokalna. 5 marca 2019 r klub seniora obchodził Dzień Kobiet. W uroczystości uczestniczył p. Tomasz Koper – Wójt Gminy Słupia, p. Elżbieta Kornalska – pr...
więcej
Obrazek
Data dodania: 27/02/2019
Z życia KGW Sprowa...
więcej

KULTURA GALERIA

spotkanie
Dodane: 2019-01-10

AKTUALNOŚCI EDUKACYJNE

Obrazek
Data dodania: 27/02/2019
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU "DZIAŁAJMY RAZEM" W ZESPOLE PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W SŁUPI...
więcej
Obrazek
Data dodania: 27/02/2019
SMACZNIE, ZDROWO, WARTOŚCIOWO – KONKURS PLASTYCZNY...
więcej
Obrazek
Data dodania: 10/01/2019
Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen magii i radości. W Niepublicznym Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Węgrzynowie 19.12.2018 r....
więcej
Obrazek
Data dodania: 10/01/2019
Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy i wyczekiwany przez wielu Polaków. Jedną z tradycji bożonarodzeniowych w ZPO w Słupi jest uroczysta Wigilia. Podobnie jak co roku uczestniczyli w niej nauczyciele i uczniowie, rodzice i zaproszeni goście: przedstawiciele władz samorządowych, księża, ...
więcej

EDUKACJA - GALERIA

AKTUALNOŚCI BIZNESOWE

Obrazek
Data dodania: 11/02/2019
Punkt Informacyjny; Fundusze Europejskie...
więcej

BIZNES - GALERIA

AKTUALNOŚCI SPORTOWE

Obrazek
Data dodania: 27/02/2019
„Sukcesy Kacpra w kolarstwie przełajowym”...
więcej
Obrazek
Data dodania: 10/01/2019
Kacper Krupa, uczeń klasy VIII Szkoły Podstawowej w Obiechowie, jest zawodnikiem Miejsko Gminnego Ludowego Klubu Sportowego Olimpijczyk Szczekociny od sierpnia 2018 roku. Codziennie trenuje, przemierzając wiele kilometrów na rowerze, a także bierze udział w zawodach przełajowych na określonyc...
więcej

SPORT - GALERIA

nastolatek z pasja
Dodane: 2019-01-10
wizyta świętego mikołaja
Dodane: 2019-01-10
sport
Dodane: 2019-01-10

TURYSTYKA W NASZEJ GMINIE

SŁUPIA - GALERIA

ROZRYWKA W NASZEJ GMINIE

ROZRYWKA - GALERIA

AKTUALNOŚCI ZE STAREGO MENU AKTUALNOŚCI (TYMCZASOWO):

                Dnia 3 maja 2016 roku obchodziliśmy 225 rocznicę Uchwalenia Konstytucji. Z tej okazji w kościele parafialnym w Słupi zostawiała odprawiona msza święta w intencji ojczyzny. Ksiądz proboszcz Witold Wojsa przypomniał wszystkim zgromadzonym kolejne etapy przemian politycznych naszego kraju.

Po mszy świętej przedstawiciele władz samorządowych Wójt Gminy Słupia – Pan Krzysztof Nowak, Zastępca Wójta Gminy Słupia –  Pan Piotr Kozieł oraz Wiceprzewodniczący Rady Gminy – Pan Tomasz Konarski złożyli hołd i kwiaty pod miejscowym pomnikiem ku chwale Ojczyzny. Gest ten symboliozuje pamięć o najważniejszych wydarzeniach narodowych.             

Obrazek Dnia 24 kwietnia 2016r. w Janowiczkach (gmina Racławice, woj. małopolskie) odbyły się Wybory „Chłopa Roku 2016”. Wśród kandydatów biorących udział w konkursie znalazł się Leszek Wawrzyła, który reprezentował województwo świętokrzyskie. Wytypowanie tego przedstawiciela okazało się trafną decyzją, ponieważ wywalczył I miejsce, zyskując tym samym honorowy tytuł „Chłopa Roku 2016”.
            Do Racławic laureat przyjechał z liczną grupą kibiców, którzy dopingowali jego zmagania we wszystkich konkurencjach. A konkurencje, w jakich trzeba było się wykazać były różnorakie. Najpierw panowie prezentowali regionalne stroje, tańczyli i wykonywali regionalne przyśpiewki. Nie ulega wątpliwości, że w muzycznych zmaganiach Pan Leszek postawił wysoką poprzeczkę swoim rywalom. Następnie uczestnicy konkursu musieli wykazać się tężyzną fizyczną. Punktem programu, na który wszyscy zgromadzeni z niecierpliwością czekali było rodeo na elektrycznym byku, z czym również przedstawiciel naszego regionu doskonale sobie poradził.
            Pan Leszek Wawrzyła jest mieszkańcem Sieńska w gminie Słupia. Jest szczęśliwym mężem i tatą trzech chłopców. Swoje ambitne cele realizuje na różnych płaszczyznach zawodowych. Obecnie jest Radnym Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, nauczycielem muzyki i rytmiki w szkołach oraz organistą w kościołach w Rakoszynie i Trzcińcu. Ponadto prowadzi 15-hektarowe gospodarstwo rolne. Z ogromnym zaangażowaniem i profesjonalizmem wykonuje wszystkie funkcje społeczne i zawodowe, dlatego tytuł „Chłopa Roku 2016” jest naprawdę wypracowany i zasłużony.           
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Obrazek        15 kwietnia 2016r. w miejscowości Słupia podczas prac ziemnych przygotowujących gminę Słupia do podłączania sieci światłowodów operator koparki natknął się na pocisk artyleryjski – kaliber 152. Wykopalisko jest prawdopodobnie pozostałością po II wojnie światowej.
         Wykonawca niezwłocznie powiadomił policję o zaistniałej sytuacji. Teren został zabezpieczony przez policjantów i straż do przyjazdu saperów. Okazało się, że nie było potrzeby ewakuacji mieszkańców z pobliskich zabudowań.
        Sytuacja w profesjonalny sposób została szybko opanowana.


 
Obrazek        Dnia 15 kwietnia br. Słupię odwiedzili pracownicy Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach. Celem wizyty było promowanie programu „Rodzina 500 plus”.
        Namiot informacyjny ulokowano w parku w Słupi. Na stoisku informacyjnym udzielano wszelkich niezbędnych informacji, rozdawano ulotki oraz formularze wniosków o wypłatę świadczenia. Panie zachęcały do udziału w rządowym programie wspierającym polskie rodziny.  Aby wszyscy mieszkańcy naszej gminy wiedzieli o spotkaniu nie tylko z plakatu, panowie kursowali „Busem 500 plus” przez miejscowości i megafonem zapraszali wszystkich zainteresowanych.
         Po kilkugodzinnej pracy przedstawiciele Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego wraz z Wójtem Gminy  Słupia – Panem Krzysztofem Nowakiem, Kierownikiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Słupi– Panią Teresą Wajdzik oraz Panią Anną Bratek – referentem zajmującym się przyjmowaniem wniosków 500 plus udali się do jednej z wielodzietnych rodzin z terenu gminy Słupia – Państwa Jowity i Krzysztofa Zdańskich z Rożnicy. W imieniu Wojewody Świętokrzyskiego Pani Agaty Wojtyszek dzieciom został wręczony upominek, a rodzicom list gratulacyjny, który jest wyrazem uznania postawy i odpowiedzialności wykazywanej w procesie wychowywania dzieci. Dzieci okazały dużo entuzjazmu i radości oraz chętnie rozmawiały z przedstawicielami władz. To najlepszy dowód na to, że ludzka życzliwość i miłe gesty znaczą dla dzieci naprawdę wiele.
         Program „Rodzina 500 plus” ruszył od 1 kwietnia 2016r. W Urzędzie Gminy w Słupi, aby złożyć wniosek oraz uzyskać dodatkowe informacje należy udać się do pokoi nr 1 i 4b.
 
    Dnia 12 marca br. odbył się Gminny Dzień Kobiet 2016. Było to spotkanie, które dało Paniom możliwość miłego spędzenia czasu, oderwania się od codziennych obowiązków, a zarazem przypomniało, że kobiety są bardzo ważnym elementem świata, bez którego jego istnienie byłoby nieuzasadnione.
    Tym razem odpowiedzialności za wszystkie sprawy organizacyjne podjęły się Panie z KGW w Wywle, za co należą się głośne podziękowania.
    Uroczystość poprowadziła Pani Barbara Kornobis, która już na wstępie przytoczyła zagadnienia dotyczące współczesnej kobiety. Wspominała o tym, jak niezwykłe i silne są kobiety, jak umiejętnie potrafią wykonywać wiele ról społecznych jednocześnie. Są czułymi matkami, kochającymi żonami, powierniczkami zmartwień, ustanawiają model człowieka, który dla mężczyzn jest trochę niezrozumiały i niedościgniony.
    Następnie głos zabrał Wójt Gminy Słupia Krzysztof Nowak, który złożył wszystkim Paniom najserdeczniejsze życzenia. Przyznał, że nie zawsze są dostatecznie doceniane przez mężczyzn i dlatego w imieniu wszystkim Panów zdeklarował poprawę. Powitał także gości, którzy licznie przybyli na celebrowanie Święta Kobiet.
     Swoją obecnością uroczystość zaszczyciły zaproszeni goście : Pan Leszek Wawrzyła – Radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Pani Ewa Kubas – Samociuk, Przewodnicząca Rady Powiatu, wicestarosta –  Pan Janusz Grabek, Pani Gustawa Trawińska – Przewodnicząca Rady Gminy Słupia, Pan Tomasz Konarski – z-ca Przewodniczącej Rady Gminy Słupia, Pan Wacław Szarek – burmistrz Miasta i Gminy Sędziszów, Ks. Czesław Kasprzyk -  proboszcz parafii Obiechów, Pan Piotr Cejest – BS Sędziszów o/Słupia, Pan Mieczysław Gondarczyk – Przewodniczący Rady BS Sędziszów, Pani Ewa Kotarska – dyrektor COBORU w Słupi. W uroczystości uczestniczyli również przedstawiciele lokalnych władz, instytucji i organizacji, członkinie zaprzyjaźnionych kół i klubów seniora oraz mieszkanki gminy Słupia.
     Na ręce Przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich w Wywle Pani Agnieszki Cetera Wójt wręczył podziękowanie za trud włożony w przygotowanie uroczystości. Nadmienił, że swoją zaradnością i umiejętnościami organizacyjnymi Panie przyczyniają się do kultywowania lokalnych tradycji. Ogromne podziękowania skierowane zostały także do Pani Marii Wylot, która zadbała o to, aby na pięknie zastawionych stołach znajdowały się same smakołyki. Wszystkim Paniom życzono dalszych wspaniałych osiągnięć oraz realizacji kolejnych zamierzeń.
     Każda Pani, która przybyła na uroczystość otrzymała piękną różę  i czekoladę oraz indywidualne życzenia od przedstawicieli płci męskiej. Był to bardzo miły gest, który podkreślił fakt, że to właśnie wszystkim Paniom dedykowane było to spotkanie.
     Wszyscy goście uczestniczyli w części rozrywkowej, w konkursach i zabawach. Przedstawiciele władz mieli okazję popisać się talentem wokalnym, podczas śpiewania wylosowanych dla Pań piosenek. Ich debiuty artystyczne wywołały niezwykłe emocje, każdy obecny odruchowo przyłączał się do wspólnego muzykowania. Podczas tej części świętowania profesjonalnie przygrywał Leszek Wawrzyła, który zawsze dba o to, aby imprezy okolicznościowe miały odpowiednią oprawę muzyczną.
     Na spotkaniu nie zabrakło także niespodzianek i dobrego humoru. Zadbały o to Pani Anna Rokicka, która w profesjonalny sposób zaprezentowała co niemiara żartów oraz Pani Józefa Dzięcioł, która przygotowała wokalny popis, adekwatny do okazji. Wzniesiono toast za zdrowie Pań i odśpiewano wraz z zespołem tradycyjne „Sto lat”.
Wszystkie Panie tego wieczoru usłyszały mnóstwo miłych słów, były adresatkami pięknych i szczerych życzeń, dlatego też czuły się wyjątkowe. Egocentryzm jednak nie przysłonił im oczu i nie zapomniały o powinszowaniach dla Mężczyzn, którzy 10 marca obchodzili swoje święto. W dowód uznania Panowie otrzymali po symbolicznym lizaku „na osłodę życia”.
    Mamy nadzieję, że marcowy wieczór upłynął wszystkim przybyłym w miłej atmosferze, a przed nami jeszcze wiele takich wieczorów.
 

strony:

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | »

[ZAMKNIJ]
Nowe zasady dotyczące cookies. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.